18 daagse rondreis indonesie langs java sulawesi lombok en bali

18-daagse rondreis Indonesië langs Java, Sulawesi, Lombok en Bali

18 Dagen - 17 Nachten

Deze beleefreis laat je Indonesië ontdekken zonder haast. Je reist van de tempels rond Java naar de bergdorpen van Sulawesi, zakt daarna af naar Lombok en de Gili-eilanden en sluit af aan zee op Bali. De route wisselt cultuur en natuur af, met voldoende vrije momenten tussendoor. Je verplaatst je wanneer het logisch aanvoelt en blijft telkens lang genoeg om een plek echt te beleven.

Belangrijke informatie:

  • Elke buitenlandse reiziger die naar Indonesië komt, dient een gezondheidsformulier in te vullen. Het gaat om een elektronische verklaring (‘SatuSehat Health Pass’) die ingevuld kan worden op de (website van het Ministerie van Gezondheid)[https://sshp.kemkes.go.id/]. Na het invullen ontvangt de reiziger een QR-code met bevestiging van indiening.
  • Visa on arrival (VOA) bij aankomst via land, lucht of zeehaven of vooraf hier online regelen voor verblijf van maximum 30 dagen (ter plaatste verlengbaar met 30 dagen). Mogelijk in beperkt aantal luchthavens. LET OP: Een VOA bij aankomst via land, land, lucht of zeehaven is niet mogelijk met een Belgisch voorlopig paspoort.
  • Bezoekers moeten vanaf 2 dagen voor of bij aankomst een elektronisch douaneverklaring (ECD) invullen. Dat kan je hier doen.
  • Voor een bezoek aan Bali is er bijkomend een toeristentaks te te betalen) via deze website.

Dag 1: Aankomst in Yogyakarta

Na aankomst op de luchthaven van Yogyakarta word je opgewacht door een lokale gids. Via een privétransfer rijd je naar je verblijf. De rest van de dag blijft vrij om te bekomen van de reis.

Dag 2: Tempels en fietsen rond Prambanan

Vandaag ontdek je de tempelregio rond Prambanan. Je bezoekt het indrukwekkende hindoeïstische tempelcomplex Prambanan en wandelt daarna verder naar het nabijgelegen Sewu-tempelcomplex.

In de namiddag stap je op de fiets voor een rustige tocht door dorpen en rijstvelden. Onderweg passeer je kleine tempels, lokale huizen en landbouwgrond. Je krijgt een goed beeld van het dagelijkse leven op het platteland.

Dag 3: Koffietrek en Borobudur

Je trekt de heuvels in voor een lichte wandeling door natuur en koffieplantages. Tijdens deze trek volg je het traject van koffie, van plant tot kopje. Je sluit af met een eenvoudige koffiebereiding en een picknick in het groen.

Later op de dag bezoek je Borobudur, een indrukwekkend boeddhistisch monument met reliëfs die het leven van Boeddha vertellen. Daarna keer je terug naar Yogyakarta.

Dag 4: Vlucht naar Sulawesi en Rammang-Rammang

Na het ontbijt rijd je naar de luchthaven en neem je een binnenlandse vlucht naar Makassar, op het eiland Sulawesi. Na aankomst ga je meteen verder naar Rammang-Rammang. Je vaart per boot langs kalkstenen rotsen en palmen en maakt een wandeling door rijstvelden en valleien. Op de terugweg bezoek je de haven van Paotere en het historische Fort Rotterdam in Makassar.

Dag 5: Overland naar Tana Toraja

Vandaag staat een lange maar afwisselende rit op het programma. Je rijdt door dorpen en heuvels richting het Toraja-gebied. Onderweg stop je regelmatig voor foto’s en lunch je in een lokaal restaurant. In de namiddag geniet je van een panoramisch uitzicht voordat je Rantepao bereikt.

Dag 6: Cultuur en tradities in Toraja

Je verkent vandaag de unieke begrafeniscultuur van Toraja. Je bezoekt rotsgraven met houten beelden, grotten waar families samen begraven liggen en plekken waar eeuwenoude rituelen zichtbaar blijven. In de namiddag wandel je door Kete Kesu, een traditioneel dorp met karakteristieke tongkonan-huizen en rijk versierde rijstschuren.

Dag 7: Dorpen en uitzichten rond Toraja

Je bezoekt een klassiek Toraja-dorp en rijdt daarna de hooglanden in. Vanop de heuvels kijk je uit over valleien en rijstvelden. Na de lunch kies je zelf: een korte of iets langere wandeling door omliggende dorpen. In de late namiddag keer je terug naar je verblijf.

Dag 8: Via Makassar naar Bali

Je vertrekt vroeg uit Toraja en rijdt naar Palopo, de dichtstbijzijnde luchthaven. Van daar neem je een binnenlandse vlucht naar Makassar. Na een korte overstap vlieg je verder naar Bali. Na aankomst volgt de transfer naar Sanur, waar de rest van de avond vrij blijft om te ontspannen.

Dag 9: Van Bali naar Lombok

Je geniet van een rustige ochtend in Sanur. Later op de dag rijd je naar de haven van Serangan en neem je de boot naar Lombok. Na aankomst volgt de transfer naar de kust. De namiddag en avond blijven vrij.

Dag 10: Watervallen en dorpen op Lombok

Je trekt het noorden van Lombok in. Je wandelt naar twee watervallen, gelegen in een groene en koele omgeving. Daarna bezoek je een traditioneel dorp en een historische moskee. Op de terugweg rijd je langs een bergpas met uitzicht en apen langs de weg.

Dag 11: Vrije dag op Lombok

Vandaag staat niets gepland. Je geniet van de omgeving, het strand en het rustige tempo.

Dag 12: Eilandhoppen naar Gili Trawangan

Je rijdt naar de haven en vaart per boot langs de Gili-eilanden. Onderweg heb je tijd om te zwemmen en snorkelen. In de namiddag kom je aan op Gili Trawangan.

Dag 13: Vrije dag op Gili Trawangan

Een dag zonder planning. Alles ligt op wandel- of fietsafstand. Tijd voor zee, strand en ontspanning.

Dag 14: Terug naar Bali

Je verlaat Gili Trawangan per boot en vaart terug naar Bali. Na aankomst volgt de transfer naar Jimbaran. De rest van de dag blijft vrij.

Dag 15: Waterzegening en rijstterrassen

Je rijdt het binnenland in voor een Balinese waterzegening op een heilige plek. Daarna bezoek je het Sangeh Monkey Forest en lunch je in een groene omgeving. In de namiddag wandel je door de rijstterrassen van Jatiluwih, met uitzicht op bergen en valleien.

Dag 16-17: Vrije dagen in Jimbaran

Twee volledige dagen zonder activiteiten. Tijd voor strand, zwembad of gewoon niets doen.

Dag 18: Vertrek

Afhankelijk van het vertrekuur geniet je nog van een laatste ochtend. Daarna volgt de transfer naar de luchthaven.

Waarom boeken via Caractère?

  • Jouw rondreis op jouw maat gemaakt
  • Genieten van Caractère extra's
  • 24/7 bereikbaar voor jou, altijd
  • Veilig en verzekerd op reis
  • Geen onverwachte of verdoken kosten

Beste reisperiode

Jan
26 - 31°C
381mm
Feb
26 - 31°C
368mm
Mar
25 - 31°C
292mm
Apr
26 - 31°C
157mm
May
26 - 31°C
87mm
Jun
25 - 30°C
97mm
Jul
24 - 29°C
64mm
Aug
25 - 29°C
52mm
Sep
24 - 30°C
88mm
Oct
25 - 31°C
131mm
Nov
26 - 31°C
201mm
Dec
26 - 31°C
378mm
Mail ons voor jouw reis op maat
Caractère NV Korte Keppestraat 19
B-9320 Erembodegem, Aalst
053/63 00 77 info@caractere.be BE0474.874.188 Reisvoorwaarden Disclaimer Privacy Aanbod Login B2B
Copyright © 2026 Caractère. All rights reserved. Website by Servico Aanmelden